Aspirációs rendszer illesztése tűzjelző központhoz és ennek tervezési követelményei
Tűzjelző rendszer tervezése során nem csupán a jogszabályi előírásoknak való megfelelőség, hanem a védendő terület adottságaihoz illeszkedő műszaki megoldás kiválasztása is kulcsfontosságú szempont. Számos esetben előfordulhat, hogy a közkedvelt és széles körben elterjedt pontszerű érzékelők nem alkalmazhatóak, mert a tűz érzékelésének helye nehezen vagy nem hozzáférhető. (pl.: álpadló, fix álmennyezet, gyártócsarnok/raktárcsarnok mennyezete)
Miért fontos a tűzjelző rendszerek korszerűsítése?
A tűzjelző rendszerek elektronikus életvédelmi eszközök, és mint minden elektronikai eszköz, a tűzjelzők is elöregedhetnek vagy elavulttá válhatnak. A technológia folyamatosan fejlődik, ezt legjobban nyomon követni talán, a lassan már folyamatosan a kezünkben lévő mobiltelefonunkkal tudjuk. A bal oldali képen, a Motorola DynaTAC 8000x mobiltelefonja látható, amely az első ilyen eszköz volt 1983-ban, a jobb oldali képen lévő Iphone 15-öt pedig azt gondolom, nem kell bemutatni. A két mobiltelefon között kb. 40 év a különbség.
Modulált fényű vonali füstérzékelő
A vonali füstérzékelő az infravörös sugárelnyelés elvén működő optikai füstérzékelő.
Az Aritech 2000-es protokoll pontszerű érzékelői
A tűzjelző rendszerek hatékony működéséhez elengedhetetlenek a potenciális tüzek jellemzőinek megfelelő érzékelők alkalmazása. Hogyan működnek ezek az érzékelők?
Sodrott és tömör tűzjelző kábelek
A tűzjelző rendszerekben használt kábeleknél gyakran a költséghatékonyabb megoldás kerül alkalmazásra, előfordul, hogy előzetes kalkulációk sem készülnek az alkalmazott kábel típusra vonatkozóan.
Címzett és hagyományos hangjelzők - melyiket válasszam?
Új irányt hozott magával a 2020-as Országos Tűzvédelmi Szabályzat változása a hangjelzők telepítésének tekintetében. A 2020. január 22-én hatályba lépő OTSZ a korábbi szabályozással ellentétben lehetővé teszi a címzett hangjelzők nem tűzálló kábellel történő telepítését.
Egy karbantartás mögött
Amikor esedékessé válik tűzjelző rendszerünk karbantartása és szeretnénk megbízni ezzel egy céget, az interneten kutatva változatos árakba akadhatunk. Ugyanazon karbantartásra kaphatunk 20 000 Ft és akár 200 000 Ft-os árajánlatot is. Hatalmas eltérés van a két összeg között, de mi a különbség a karbantartás és karbantartás között? Szerettük volna megválaszolni ezt a kérdést felhasználóinknak.