Ezen jelentések eljuttatása a fogadó félhez az esetek döntő többségében hang vagy pedig GPRS/4G/5G adatkapcsolaton keresztül történik. A kommunikáció alapja még most is az a hang alapú kommunikáció (CID/SIA/XSIA), amely még abból az időből származik amikor csak analóg telefonvonal volt elérhető. Napjainkra ez annyiban változott, hogy a riasztó központok hang alapon (PSTN) jelentenek a távfelügyeleti szolgáltató külső eszközének vagy pedig a riasztóközponthoz illesztett GSM modulnak. Itt a jel átkonvertálásra kerül és adatkapcsolaton (GPSR/EDGE/4G) keresztül eljut a fogadó állomásig. Ezzel a legnagyobb probléma, hogy ez a folyamat még ma is nagyon lassan megy végbe (20-30 másodperc), ami egy éles riasztás esetén már nem elhanyagolható idő.
Ez a megoldás napjainkra elavultá vált. A technika és az internet fejlődésének köszönhetően világszerte a háztartások körében mára már mindennapos a megbízható szélessávú internetelérés, valamint a mai riasztó központhoz van lehetőség IP kapcsolatot is kialakítani. Nem utolsó sorban Magyarországon az analóg telefonvonal hagyományos értelemben megszűnt már létezni (csak szimulált környezetben elérhető már).
A Carrier Fire&Security fejlesztői létrehoztak egy olyan kommunikációs formát, amely kihasználja az internet adta lehetőséget és költséghatékony megoldást kínál a távfelügyeletek számára.
Ezen törekvés terméke lett az Osborne Hoffman Protocol, melynek alapjai továbbra is a már megszokott CID/SIA kódok.
Ezt a kommunikációs formát használva egy riasztó központ képes TCP/IP kapcsolaton keresztül ugyanolyan jelentéseket leadni, és azok nyugtajelét fogadni is egy távoli felügyeleti állomás irányába (egyéb közbeiktatott eszköz, modul nélkül), mint amiket napjainkban is megkapnak. Viszont mivel itt ideális esetben nem szükséges semmi egyéb modul, így egy ilyen rendszer üzemeltetése költséghatékonyabb lehet. Valamint ezen megoldás használatával már az „életjel” jelentés is folyamatos, így bármilyen zavar esetén a felügyeleti állomás szinte azonnal megkapja erről a jelentést szemben a jelenlegi napi 1-1 jelentéssel.
Az Aritech behatolásjelző rendszerek képesek ezen protokollon keresztül kommunikálni. Köszönhetően annak, hogy a megvásárolható központok mindegyike rendelkezik alaplapi IP csatlakozási lehetőséggel így plusz eszköz vásárlása és beépítése nélkül elérhető ez a fajta átjelzés.
Természetesen, ha a projekt megkívánja a redundáns átjelzés kialakítását, van lehetőség GSM modul beépítésére is, amely ugyanúgy képes az Osborne Hoffman Protocol használatával kommunikálni.
Távfelügyeleti állomás esetében a jelzések fogadása is egyszerű, hiszen interneteléréssel általában rendelkeznek. Ezen felül szükséges egy megfelelő célszoftver/hardware használata, amely képes az OH protokollt fogadni és értelmezni. Aritech eszközök esetében ezt a szoftvert OH Network Receiver -nek hívják. Ennek köszönhetően elhagyhatóak az átjelzéshez használt panelek és a drága SIM kártyák alkalmazása. Ennek köszönhetően egy ilyen megoldásnál a távfelügyeleti költség is csökkenthető, ami által versenyképes havidíjjal lehet üzemeltetni rendszerünket.
Az OH Protokoll nem csak távfelügyeleti kommunikációt képes megkönnyíteni. Van olyan előnye is, hogy képesek vagyunk IP alapon olyan automatizmusokat és vezérléseket végrehajtani, amiket eddig csak kábelezéssel és „relézésekkel” voltunk képesek megoldani. Ilyen lehet például egy olyan automatizmus amikor azt szeretnénk, hogy ha a riasztó rendszerünk riasztási állapotba kerül a kamera rendszerünk rögzítője a riasztás ideje alatt nagyobb felbontásban folyamatosan rögzítse a kamerák által küldött jelet. Ebben az esetben a riasztó központ hálózati kapcsolaton keresztül a protokoll használatával lejelenti a rögzítő felé a riasztást. Ezt a rögzítő fogadó állomásként értelmezi, nyugtát küld róla és az előre definiált feladatokat elvégzi. Jól látható ezzel a megoldással időt és költséget lehet megspórolni.
Ez a kommunikációs protokoll jó alternatívát kínál a távfelügyelettel foglalkozó cégek számára.